Case study Nova Trading

Klient:
Nova Trading
Zlecenie:
Film prezentujący usługi
Data:
2014
Feature Image

Zadanie

Cel był z pozoru prosty - przygotować film, który pokaże usługi Centrum Serwisowego Stali Nierdzewnej Nova Trading S.A. Premiera filmu miała odbyć się (i odbyła się :) ) na międzynarodowych targach branżowych. Zadania stawiane przed filmem: zwrócić uwagę osób zwiedzających targi, zainteresować stoiskiem targowym i przede wszystkim ofertą firmy Nova Trading.

Drugim celem nakręcenia filmu było stworzenie narzędzia dla handlowców firmy, aby mogli w swojej codziennej pracy demonstrować klientom usługi Centrum Serwisowego Nova Trading.

Wymagania względem formy filmu – film powinien przedstawiać Nova Trading jako wiarygodnego partnera biznesowego oraz podkreslać nowoczesność Centrum Serwisowego.

Wyzwanie

Wyzwanie przed jakim stanęliśmy to pokazać specjalistyczne usługi obróbki stali nierdzewnej w sposób atrakcyjny filmowo, dynamiczny, nowoczesny ale - co bardzo ważne - merytoryczny. Merytoryczny w tym przypadku oznacza, że film oprócz ładnych filmowych ujęć powinien zawierać szczegółowe dane techniczne każdej z maszyn obrabiających stal nierdzewną i aluminium. A więc… wymiary blach, arkuszy, informacje o typach głowic itd. itd. Mnóstwo danych technicznych do przekazania widzowi.

Nie mogliśmy jednocześnie wprowadzić ani lektora ani nikogo z firmy, kto opowiadałby o tych parametrach, ponieważ film miał podczas targów branżowych odgrywać rolę „wizualnego magnesu”, który przyciągnie potencjalnych klientów. Ktoś kto przechodzi obok stoiska targowego nie ma szans usłyszeć, co mówi lektor. Najczęściej też zobaczy jedynie kawałek filmu.

Drugim rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie plansz z napisami i liczbami na ekranie. Ale to wprowadziłoby za dużo statyki, odciągnęłoby uwagę od samych usług i mogłoby niedostatecznie zainteresować potencjalnych klientów. Tu musiał pojawić się inny pomysł.

Project Image
Project Image

Rozwiązanie

Po kreatywnej burzy mózgów doszliśmy do wniosku, że w tym przypadku elementem, który „zrobi film” będzie wprowadzenie grafiki trackowanej. To zupełnie wyjątkowy i nowoczesny rodzaj animacji, który polega na wprowadzeniu elementów graficznych do filmu w taki sposób, by stwarzały wrażenie, że są nieodłącznym elementem pokazywanej rzeczywistości. Czyli nie nakładamy napisów/liczb obok pracującej maszyny ale nakładamy je niejako na maszynę, czasem „wkładamy” je do wnętrza maszyn i sprawiamy, że poruszają się razem z tą maszyną, razem z jej elementami.

To niezwykły efekt specjalny do tej pory znany wyłącznie z wysokobudżetowych hollywoodzkich produkcji. Dzięki jego zastosowaniu uzyskaliśmy spektakularny efekt, który przyciąga wzrok do ekranu również osób niezainteresowanych obróbką stali nierdzewnej.

Project Image

Korzyść

Ekran z filmem stał się centralnym punktem stoiska targowego Nova Trading. O korzyściach z jego realizacji tak mówi pani Izabella Suchorzyńska, manager ds. marketingu w Nova Trading S.A. „Film prezentowany jest głównie podczas zagranicznych imprez targowych oraz podczas indywidualnych wizyt u klientów. Wzbudza on duże zaskoczenie szczególnie wśród klientów z Europy Zachodniej, którzy nie są świadomi tego, że w Polsce istnieje tak duża firma, z kapitałem gwarantującym udźwigniecie największych kontraktów handlowych, firma nowoczesna, sprawna, dostarczająca materiał o najwyższej jakości, oferująca krótkie terminy realizacji zleceń produkcyjnych. Klienci nie muszą odbyć długiej podróży do Polski, aby zwiedzić nasze Centrum Serwisowe – często wystarczy obejrzenie filmu, aby wyrobić sobie pogląd na temat naszej firmy i rozpocząć z nami współpracę. Film pomaga w budowaniu zaufania – pokazuje, że jesteśmy poważnym partnerem biznesowym, nie boimy się trudnych tematów, nie zawiedziemy oczekiwań związanych z jakością produktów i terminową ich dostawą.”

Project Image
Project Image

Podobał ci się projekt?

Zobacz inne nasze filmy.

Chciałbyś zrealizować film dla swojej firmy?

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy pomysły, porozmawiamy o kosztach.
Pic

Jak wykorzystać film do promocji firmy?

Przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojej firmy darmowy poradnik „13 pomysłów na film promocyjny dla firmy". Ten ebook to rozbudowana lista pomysłów i konkretnych przykładów, w jaki sposób wideo może pomóc budować wizerunek firmy, przyciągać klientów i zwiększać sprzedaż. Prześlemy Ci egzemplarz tego wyjątkowego poradnika, podaj tylko adres email.